Blog

Tõstuki rehvide tavapäratu kulumise põhjused

Tõstuki rehvide korrasolek on väga oluline. Kulumise ja muude probleemide korral tuleks need õigeaegselt välja vahetada. Vastasel juhul võivad juhtuda õnnetused.

Tõstuki rehvides peab olema õige rõhk. Vastasel juhul kulub rehv ebaühtlaselt ja tuleb enneaegselt välja vahetada. Kui rehvirõhk on soovitatust madalam, kuluvad rehvi seinad kiiremini.

Ebaühtlane surve turvisele põhjustab tugevat kulumist õlal, mille tulemuseks on “sillaefekt”. Turvis on kas hambuline või laineline. Rehvimustri nõgusat osa on lihtne põimida teenaeltesse ja kividesse, põhjustades mehaanilist kahju. Rehvi veeretakistus ning ka kütusekulu suureneb. Kui rehvirõhk on liiga suur, siis väheneb rehvi ja tee vaheline kontaktpind, suureneb koormus ja kulumine rehvi keskosas. 

Kui rehv on kokku saanud määrde-, happe- või leelisainetega ja kasutatakse pikka aega kõrgetel temperatuuridel, muutuvad rehvi füüsikalised ja keemilised omadused, mille tagajärjel kandevõime väheneb oluliselt. Teeoludel on suur mõju ka rehvi kasutusajale, mis mõjutab rehvi ja maapinna vahelist hõõrdumist ning rehvi dünaamilist koormust. 

 

Tõstuki rehvide müük
Sidebar