Blog

Elektriliste kahveltõstukite põhjustatud müraprobleemide põhjused ning ettevaatusabinõud

Moodne ajastu ning areng on toonud meieni elektrilised kahveltõstukid, mis toovad meie ellu rohkelt mugavusi. Kuid sellest hoolimata on väidetud, et pärast pikaajalist sõitu teevad elektrilised kahveltõstukid teatud aja möödudes müra.

  • Kuidas tekib kahveltõstuki müra? 
  • Milliseid ettevaatusabinõusid tuleb rakendada siduri käitamiseks, et vältida müra?

Elektriliste kahveltõstukite müraprobleemide põhjused: 

1. Kontrollige, kas juhtratta, rulliku ja masti vaheline konflikt on liiga suur. Kui kahvli ja kahvliraami risttala vaheline koostöölõhe on liiga suur, põhjustavad need tegurid elektrilise kahveltõstuki kasutamise ajal suuremat müra.

2. Keti ja keti tihvti vaheline vahe on liiga suur või kahvli ülemise ja alumise klambri ning kahvli raami risttala vaheline vahe on liiga suur.

3. Lahtised kinnitused, juhtrataste ja autokere rullikute tugev kulumine, mille tulemuseks on suur vahe.

Tähelepanu vajavad aspektid:

1. Kui elektriline kahveltõstuk sidurit ei kasuta, siis vältige oma jalgade panemist siduripedaalile, et seejärel vältida siduri poolsidestumist, jõuülekande mõjutamist ja siduriplaatide, sidurilaagrite ja muude mehaaniliste osade kulumise süvendamist.

2. Kontrollige ja säilitage sageli eraldushoova ja eralduslaagri vahelist kliirensit ning kontrollige ja määrige õigeaegselt siduri eralduslaagrit, istet ja hülssi. Elektriliste kahveltõstukite poolt tehtud müral on mitmeid põhjuseid. Personal peaks kahveltõstukiga sõitma parklasse ning eraldi uurida ning leida põhjus, kuidas lahendada kahveltõstuki müra tekitav kahtlusallikas. Töötajad peaksid operatsioonile tähelepanu pöörama ja püüdma seda vältida.

Sidebar